Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

Wiaan

Dodany 14:39, 29 maj 2020
Danusiu jak zajrzysz tutaj powiedz proszę czy klon dissectum garnet powinnam posadzić w słońcu, czy tak jak niektóre klony pod koronami innych drzew aby to słońce było takie "koronkowe". Mam i taką i taką możliwość. Miejsce osłonięte od wiatrów.
Chciałam go posadzić na lekko podwyższonej rabacie, tak aby jak najwieksza część korzeni była jednak w gruncie. Zależy mi na niedużym okazie a widzę w opisach, że wolno rośnie i nie przybiera dużych rozmiarów.
Dodatkowo gdyby to było jednak słońce, czy częściowo nad szambem posadzenie będzie ok?

Dodany 23:29, 13 lip 2020 , edytowany o 23:36, 13 lip 2020
Doradzcie czym obsadzić róg niewielkiej działki.
Po prawej stronie jest tulipanowiec, wiąz wredai oraz buk (purpurowy, kolumnowy - nazwa nieznana - prezent + kilka rodzaji berberysów.
Po lewej (od strony domku) jest na razie Judaszowiec Hearts of gold (na razie mały na około 1,4m)
Planowałem tam w róg dać dodatkowe ze 2-3 kolumnowe drzewka. Chciałbym na pewno śliwe Pisardi i nad czym jeszcze się zastanowić?
Jako tło jest (będzie wyższy) żywopłot z grabów.
Wymiary rogu 6 x 10m ale obsadzenie musiałby się zmieścic mniej wieej na obszarze z korą.
Ziemia piaszczysta...raczej sam piach....wszędzie tylko sosny...i sosony.

koculka
Img 20200630 112802

Dodany 14:17, 14 lip 2020
uciu napisał(a)
Doradzcie czym obsadzić róg niewielkiej działki.
Po prawej stronie jest tulipanowiec, wiąz wredai oraz buk (purpurowy, kolumnowy - nazwa nieznana - prezent + kilka rodzaji berberysów.
Po lewej (od strony domku) jest na razie Judaszowiec Hearts of gold (na razie mały na około 1,4m)
Planowałem tam w róg dać dodatkowe ze 2-3 kolumnowe drzewka. Chciałbym na pewno śliwe Pisardi i nad czym jeszcze się zastanowić?
Jako tło jest (będzie wyższy) żywopłot z grabów.
Wymiary rogu 6 x 10m ale obsadzenie musiałby się zmieścic mniej wieej na obszarze z korą.
Ziemia piaszczysta...raczej sam piach....wszędzie tylko sosny...i sosony.

Czy sądząc drzewa brałeś pod uwagę ich szerokość w przyszłości? Tulipanowiec to olbrzym, wiaz też może mieć z 5m szerokości a nawet więcej. Czy nie będę na siebie wchodziły koronami kiedyś tam? Czy nie będą ze sobą konkurować lub zabierać sobie światło? Nie które drzewa bez słońca tracą swój ładny kolor liści.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies