Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzcinnik - Calamagrostis

bociek
Bocian 4

Dodany 19:36, 28 lis 2011
Jambosana, przepraszam, nie mam dla Ciebie zdjec, nie mialam glowy ostatnio, troche sie zamieszalo u mnie. Widze jednak, ze Mariusz wkleil piekne zdjecia

Dodany 11:29, 30 lis 2011
W najbliższych latach, moim zdaniem, zacznie się odchodzenie od odmiany 'Overdam'. Zacznie ją wypierć 'Avalanche', która jest dużo bardziej biała. Furrorę powinna zrobić 'Eldorado' - bardzo złota. Co do 'Waldenbuch' to nie wiem... Ona jest mniej kolumnowa, bardziej rozkładająca się. Ale za to kwitnie na biało a nie na beżowo jak inne trzcinniki. Dostałem z Holandii kolejny nowy selekt do testowania. Zielony, Zobaczymy co z tego będzie.

Dodany 20:09, 01 gru 2011
a to mój trzcinnik na brzegu niewielkiego stawku w sąsiedztwie tawułki i hosty

Dodany 09:54, 02 gru 2011
Piękne są te trzcinniki w swojej prostocie. A zdjęcie z "Overdamem" piękne kolorystycznie.

Dodany 01:16, 30 gru 2011
Grazyna_Nowi...

Dodany 10:46, 20 gru 2012
Witam,
chciałaby się zapytać o ekspansywność trzcinika `Karl Foerster` lub `Overdam`. Planuję je zaprojektować na rabacie w zieleni miejskiej. Obawiam się jednak, że mogą się za bardzo rozrosnąć i zagłuszyć inne gatunki. Wiadomo, w mieście nie dbają tak bardzo o nadzenia jak w prywatnym ogrodzie..
Dla przykładu załączam fotografię traw ozdobnych, które zostały nasadzone na jednym z rond w Gdańsku. Projekt zakładał, że ma być to odmiana `Karl Foerster`. Ale moze ostatecznie wykonawca posadził coś innego? Zdjęcie pochodzi mniej więcej z czerwca/lipca .

Trawa miała się znajdowac na około 0,5 metrowym pasku, ale jak widać na zdjęciu, trochę się rozrosła..

Dodany 17:03, 20 gru 2012
Moim zdaniem to na pewno nie 'Karl Foerster', czy w ogóle jakiś trzcinnik - nie wiem.

One się rozłażą poprzez podziemne kłącza, ale chyba nie aż tak jak na zdjęciu.
Karl Foerster wyglądałby jak na moim zdjęciu powyżej. Wyraźnie zaznaczone kępy jesienią beżowe.
marzena
Jesie  13 064

Dodany 23:25, 12 sty 2013
co do trzcinnika `Overdam`, to z mojego kilkuletniego doświadczenia wynika, że nie jest to absolutnie trawa ekspansywna... rośnie sobie spokojnie posadzona w określonym miejscu nie przyrastając zbyt mocno...

Dodany 09:38, 13 sty 2013
Trzcinnik Karl Foerster z pewnością nie jest ekspansywny.
Mam go w swoim ogródku od wielu lat, sadzę go też często u klientów

U klienta

.

U mnie

Dodany 09:39, 19 sty 2013
Dziękuje bardzo za odpowiedzi! W takim razie nie będę się już obawiać, by go sadzić na terenie miasta
ciekawa jestem tylko, co w takim razie wykonawca posadził na tym węźle. Szkółkarz zapewniał go, że to `Karl Foerster`... Możliwe, że to po prostu trzcinnik piaskowy bez żadnej odmiany. Taki, który rośnie sobie naturalnie w różnych miejsach..