Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Malinka_Koci...
Dba56e2b e723 404a aaee d2c9cd062c7d

Dodany 22:54, 11 lis 2019
Witam wszystkich buko- i grabo-żywopłotów fanów . Zakupiłam na wiosnę sadzonki buka z gołym korzeniem na około 40 metrów żywopłotu który to posadziłam starannie w dziury w agrowłókninie. Moja działka to stary sad otoczony łąką a problem to... krety . Jestem ogólnie bardzo wyrozumiałą ogrodniczką i nie przeszkadzają mi krecie kopczyki pojawiające się tu i tam ale cały pas buczkowy wygląda jak pogórze sudeckie. Najgorsze, że wszystko przykryte włókniną. Nie wiem czy to po prostu udeptywać w miarę powstawania nowych kopczyków i czy krety nie zniszczą bukowych korzonków? Czy ktoś miał podobny problem?

Ostatnio ogarnęło mnie żywopłotowe szaleństwo i zakupiłam kolejnych kilkaset sadzonek buka i pęczek grabu do wypróbowania i z ciekawością czytam posty. Od kilku kat jestem właścicielką dużej zaniedbanej działki na malowniczej wsi ze starym sadem i chwasto-łąką, które nam zamiar ambitnie przerobić na wymarzony ogród (oczywiście koncepcja nieustannie ewoluuje, stąd około 500 sztuk bukowych sadzonek !

Pozdrawiam i czekam na porady dotyczące buszujących w żywopłocie kretów

Dodany 13:58, 12 lis 2019
Buk nie znosi zbyt głebokiego posadzenia a w szmacie tym bardziej o to łatwo. Ja szmaty nie kładę i tobie też radzę tego nie robić. To nie jest dobry kierunek uprawy roślin
aniael228

Dodany 13:02, 25 lis 2019
Ja mam pytanie o nożyce do żywopłot jakie polecacie? bo miałam już dwie pary rożnych i przy wszystkich mam wrażenie że robiły się tępe po kilku użyciach i zamiast ciąć to rwały te gałęzie.
Gardenarium
 mg 1135

Dodany 22:46, 30 lis 2019
Żywopłoty mają twarde gałązki i ostrza się tępią. Polecam mocne nożyce szpalerowe do cięcia, najlepiej z taką przekładnią, wtedy mało siły trzeba włożyć, żeby łatwo ciąć.

Zalecam ostrzenie gdy się stępią.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies