Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak ciąć róże?

violaskom
Image 02

Dodany 11:10, 08 gru 2019
Anda napisał(a)
Violu, ja nie radzę. Po cieciu możesz je pobudzić, zwłaszcza na plusowych temperaturach. O wycinaniu starych pędów w ogóle nie myśl. Zanim się zabliźnią rany może przyjść mróz i wejść, i rozsadzić tkanki.
Nawet tu gdzie mieszkam zalecane jest cięcie wiosenne, a mam jednak przeważnie trochę cieplej niż w Wielkopolsce.

Wiem, że niektóre Ogrodowiczki tną jesienią i strat nie mają, jednak to zawsze jakieś ryzyko. Decyzja należy do Ciebie

Ewa, dzięki za szybką odpowiedź.

Dodany 21:39, 11 gru 2019
Wiolu tak jak Ci radzi Ewa nie tnij .Ja w ub roku pod wpływem impulsu w listopadzie przycięlam dużo róż sama nie wiem po co ,następnego dnia dosłownie był przymrozek zamarzlý soki na linii cięcia ,myślałam że zawału dostanę biegiem wszystkie ocieplalam agro i w tym roku ze 4 egzemplarze długo od wiosny nie mogły ożyć ale jakoś odbiły ale bardzo wolno dochodziły do siebie i jeszcze są mizerne .Po za tym pozostałe nie były już takie piękne jak przed cięciem, ale je otoczyłam opieką i doszły powoli do siebie .
Jeśli jie prxytniesz nie będzie takich szkód jak byś teraz przycięla.
Pozdrawiam
karlos
Img 20200118 064501

Dodany 09:47, 09 lut 2020
W lubuskim wiosna, wszystko rośnie żonkile, hiacynty, kwitnie śliwa :/ I tu pytanie o róże, wszystkie mają już nowe przyrosty, pąki zaczynają pękać i mam świeże listki. Część róż nie zgubiła w ogóle liści od lata. Zastanawiam się nad cięciem, bo rośliny będą się produkować a pancio za miesiąc wszystko zetnie ... Pogoda podpowiada, że do końca lutego na plusie, więc nic nie powstrzyma przed wegetacją.

Dodany 11:14, 09 lut 2020
Karlos, mam podobny dylemat. Róża przed domem ma już przyrosty 10cio centymetrowe. U nas teraz będą przez trzy dni orkany, ale po tych wiatrach zamierzam te przed domem przyciąć. Moje róże za domem są jeszcze w cieniu od domu, mają tylko mysie uszka, więc tu poczekam jeszcze z tydzień, dwa. Ogólnie też sama nie wiem co robić. Będzie co ma być
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni http://www.gartenfotoart.de/ Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
karlos
Img 20200118 064501

Dodany 17:02, 10 lut 2020
Anda napisał(a)
Karlos, mam podobny dylemat. Róża przed domem ma już przyrosty 10cio centymetrowe. U nas teraz będą przez trzy dni orkany, ale po tych wiatrach zamierzam te przed domem przyciąć. Moje róże za domem są jeszcze w cieniu od domu, mają tylko mysie uszka, więc tu poczekam jeszcze z tydzień, dwa. Ogólnie też sama nie wiem co robić. Będzie co ma być

Pocięte, zobaczymy czy będę żałował a na marginesie w czasie ciecia na jednej z róż zauważyłem już STADO MSZYC i to bez szalików

Dodany 21:05, 08 kwi 2020
Dobry wieczór Wszystkim,

Mam pytanko, czy mógłby ktoś doświadczony podpowiedzieć jak przyciąć ta różę ze zdjęcia.
Nie mam pojęcia co to za gatunek mąż kupił i niestety nie wiem do dnia dzisiejszego. bardzo szybko rośnie.

Z góry dziękuję
Asia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies