Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w ogrodzie - odchwaszczanie

Gosialuk
Dsc 0536

Dodany 00:36, 11 wrz 2020

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Problem z samosiejkami (przeniesiony)

Dołącz jakieś zdjęcia, bo bez tego ani rusz.

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Problem z samosiejkami (przeniesiony)

hankaandrus_44
Img 0005

Och, zmora ogrodnika! Kto ją Tobie podesłał? Ten szczawik jest nie do usunięcia/bo to chyba czerwony szczawik?/

Korzeni się wzdłuż i wszerz rozłogami, a do tego strzela nasionami.
Nie znam metody na jego usunięcie. Może na nie zasadzonym terenie można by było czymś go zniechęcić?/ ale chyba tylko randapem?/
Trafia do ogrodów razem z zakupionymi roślinami ze szkó,łek, a potem nie do usunięcia. odrasta jak perz.

Może jeszcze ktoś się odezwie, i zna metodę? Przykro, że nie pomogłam...
Gosialuk
Dsc 0536

Dodany 11:09, 11 wrz 2020
Hania ma rację. Szczawik panoszy się w zastraszającym tempie. Gdzieś czytałam, żeby wyrywać i nie dopuszczać do kwitnienia, to w końcu zginie, ale przy takich ilościach, to nierealne. Sama z nim walczę.

Dodany 07:49, 12 wrz 2020
Miałam w szparach a tarasie, wydłubywaliśmy ciągle i wyrastał, bo wysiewał nasiona. W końcu opryskałam i zginął. Teraz pilnuję, żeby z nasion znowu nie odrodził się. To bardzo uciążliwy chwast.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies