Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

System nawadniania trawnika - nawadnianie trawnika

Darek505

Dodany 12:34, 12 cze 2018
Dokładnie jednak jak zrobię je mniejsze to wtedy nie bedzie widać lini na papierze milimetrowym ale te na zapodaj już się otwierają prawidłowo
Pozdrawiam
zecik

Dodany 04:35, 16 cze 2018 , edytowany o 00:22, 17 cze 2018
Witam,

Chciałbym podziękować za pomoc przy zakładaniu nawadniania. Założone w zeszłym roku - działa wyśmienicie. Nawet nie trzeba było regulować zraszaczy po zimie.

Dzięki zraszaczom w obecnej suszy mam zielony ogród.
No i jeszcze dodatkowo - jak pięknie rosną rośliny, aż miło patrzeć

Żeby nie być gołosłownym - załączam zdjęcie sprzed równo roku:

I obecne:

magitka

Dodany 02:36, 18 cze 2018 , edytowany o 02:37, 18 cze 2018
Witam,
Narysowałam sobie wszystko w programie Gardeny i niestety poza wygenerowaniem pdfa nic nie zapisałam.
Proszę, czy ktoś może rzucic okiem na zrzut ekranu i powiedzieć czy tak może być?
Zraszacze to byłyby 1804 zamiast S80 i 3504 zamiast t380.
Mam projekt zrobiony przez jedną firmę, ale od 2 innych firm usłyszałam, że jest przesadzony (każda sekcja ma tam po 10 zraszaczy, a ten największy trawnik 6) stąd moje kombinacje w programie Gardeny.
Dziękuję
Ola

Darek505

Dodany 17:07, 25 cze 2018 , edytowany o 17:08, 25 cze 2018

Poprawiłem mój post wstawiony dwa tygodnie temu i wiem też jaką dokładnie mam przepustowość wody - może ktoś się wypowie.

Witam proszę o pomoc
zwymiarowałem trawniki
chcę zrobić nawadnianie na trawniki osobno przód i osobno tył - mam nieco ograniczony budżet i dlatego chciałem to zrobić na sterownikach na kran https://sklep.tanienawadnianie.pl/sterownik-2-sekcyjny-amico-2-p-1855.html 2 stefowych bez skrzynki rozdzielczej i elektrozaworów obecnie mam ciśnienie z sieci 3,5 do 4 barów wiadomo jak wszyscy podlewają to w sieci 2 bary i woda ledwo leci ale z rana nawet o 7-10 jest już ok 3,5 do 4 barów przepływ wody liczony na przyłączu 1 cal i kranach 1 cal liczony z wodomierza to 4,3m3/h wiaderko 10l napełnia się 8,3 s

I tak w załączeniu zwymiarowane trawniki z przodu chciałem jeśli to możliwe zrobić to jako jedna sekcja i z tyłu też jedna ew 2 sekcje bo jeśli się tak uda to w sterownik na kran włączył bym jeszcze z przodu nawadnianie kropelkowe 1 sekcja i z tyłu też na jednej sekcji nawadnianie kropelkowe
Wklejam też jeszcze moją propozycję robioną na zraszaczach MP ROTATOR na ciśnieniu 3,5 bara - nie wiem czy tak może być proszę o ew podpowiedzi zmiany a jeśli ten mój pomysł jest bez przyszłości to proszę o podpowiedzi jak zaprojektować nawadnianie na rozdzielaczach i elektozaworach w zimie zacisnę pasa i może przełożę to na przyszły rok
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Darek.

michael997

Dodany 09:16, 26 lip 2018 , edytowany o 17:19, 26 lip 2018
Witam

Forumowicze co polecicie? Czy moja myśl z dwiema liniami po dłuższych krawędziach i zraszaczami o zasięgu 15 metrów naprzemiennie jest słuszna? Czy to błędny koncept? Na rysunku zaburzona jest proporcja u góry 33m a na dole 40 metrów, tak się narysowało Paint to nie najlepszy program do projektowania

Mianowicie - czarne kropki zraszacze o zasięgu 15 w narożnikach 90 st, na bokach 180 na górnej krawędzi może trochę mniej(tak żeby zakładały się około 6 metrów?) czerwone kropki zraszacze o mniejszym zasięgu. Ten element półkolisty to wyłożona z granitu przestrzeń przed schodami wejściowymi. Oczywiście dwie linie, niekoniecznie będą zasilane jednocześnie. Zasilanie 4 atmosfery.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies