Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

System nawadniania trawnika - nawadnianie trawnika

Darek505

Dodany 12:34, 12 cze 2018
Dokładnie jednak jak zrobię je mniejsze to wtedy nie bedzie widać lini na papierze milimetrowym ale te na zapodaj już się otwierają prawidłowo
Pozdrawiam
zecik

Dodany 04:35, 16 cze 2018 , edytowany o 00:22, 17 cze 2018
Witam,

Chciałbym podziękować za pomoc przy zakładaniu nawadniania. Założone w zeszłym roku - działa wyśmienicie. Nawet nie trzeba było regulować zraszaczy po zimie.

Dzięki zraszaczom w obecnej suszy mam zielony ogród.
No i jeszcze dodatkowo - jak pięknie rosną rośliny, aż miło patrzeć

Żeby nie być gołosłownym - załączam zdjęcie sprzed równo roku:

I obecne:

magitka

Dodany 02:36, 18 cze 2018 , edytowany o 02:37, 18 cze 2018
Witam,
Narysowałam sobie wszystko w programie Gardeny i niestety poza wygenerowaniem pdfa nic nie zapisałam.
Proszę, czy ktoś może rzucic okiem na zrzut ekranu i powiedzieć czy tak może być?
Zraszacze to byłyby 1804 zamiast S80 i 3504 zamiast t380.
Mam projekt zrobiony przez jedną firmę, ale od 2 innych firm usłyszałam, że jest przesadzony (każda sekcja ma tam po 10 zraszaczy, a ten największy trawnik 6) stąd moje kombinacje w programie Gardeny.
Dziękuję
Ola

Darek505

Dodany 17:07, 25 cze 2018 , edytowany o 17:08, 25 cze 2018

Poprawiłem mój post wstawiony dwa tygodnie temu i wiem też jaką dokładnie mam przepustowość wody - może ktoś się wypowie.

Witam proszę o pomoc
zwymiarowałem trawniki
chcę zrobić nawadnianie na trawniki osobno przód i osobno tył - mam nieco ograniczony budżet i dlatego chciałem to zrobić na sterownikach na kran https://sklep.tanienawadnianie.pl/sterownik-2-sekcyjny-amico-2-p-1855.html 2 stefowych bez skrzynki rozdzielczej i elektrozaworów obecnie mam ciśnienie z sieci 3,5 do 4 barów wiadomo jak wszyscy podlewają to w sieci 2 bary i woda ledwo leci ale z rana nawet o 7-10 jest już ok 3,5 do 4 barów przepływ wody liczony na przyłączu 1 cal i kranach 1 cal liczony z wodomierza to 4,3m3/h wiaderko 10l napełnia się 8,3 s

I tak w załączeniu zwymiarowane trawniki z przodu chciałem jeśli to możliwe zrobić to jako jedna sekcja i z tyłu też jedna ew 2 sekcje bo jeśli się tak uda to w sterownik na kran włączył bym jeszcze z przodu nawadnianie kropelkowe 1 sekcja i z tyłu też na jednej sekcji nawadnianie kropelkowe
Wklejam też jeszcze moją propozycję robioną na zraszaczach MP ROTATOR na ciśnieniu 3,5 bara - nie wiem czy tak może być proszę o ew podpowiedzi zmiany a jeśli ten mój pomysł jest bez przyszłości to proszę o podpowiedzi jak zaprojektować nawadnianie na rozdzielaczach i elektozaworach w zimie zacisnę pasa i może przełożę to na przyszły rok
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Darek.

michael997

Dodany 09:16, 26 lip 2018 , edytowany o 17:19, 26 lip 2018
Witam

Forumowicze co polecicie? Czy moja myśl z dwiema liniami po dłuższych krawędziach i zraszaczami o zasięgu 15 metrów naprzemiennie jest słuszna? Czy to błędny koncept? Na rysunku zaburzona jest proporcja u góry 33m a na dole 40 metrów, tak się narysowało Paint to nie najlepszy program do projektowania

Mianowicie - czarne kropki zraszacze o zasięgu 15 w narożnikach 90 st, na bokach 180 na górnej krawędzi może trochę mniej(tak żeby zakładały się około 6 metrów?) czerwone kropki zraszacze o mniejszym zasięgu. Ten element półkolisty to wyłożona z granitu przestrzeń przed schodami wejściowymi. Oczywiście dwie linie, niekoniecznie będą zasilane jednocześnie. Zasilanie 4 atmosfery.

Ankaa

Dodany 07:56, 21 sty 2019 , edytowany o 08:04, 21 sty 2019
Dzień dobry, Pani Danusiu prosiłabym o opinię w sprawie nawadniania ogrodu. Będę wdzięczna za każdą uwagę
Ankaa

Dodany 08:04, 21 sty 2019
Gardenarium
 mg 4135

Dodany 08:51, 21 sty 2019
Moim zdaniem zygzakowate prowadzenie linii kropl. jest dziwne, jak na prawej rabacie jest posadzona roślinność? My tak nigdy nie kładziemy linii Po prawej na środku trawnika jest martwe pole co nic go nie podlewa. To tak na pierwszy rzut oka, ale sam podkłąd do projektu jest nieczytelny. Trudno się połapać jak przebiegają rabaty. Śledziłam żółtą linię
i po prostu tak zagmatwane te rabaty ze nie mogę tego niestety rozwikłać

Ale na pewno zygzaków się nie robi linią, bo w ostrych załamaniach linia się zatka, chyba że trójniki będzie tak zakładać.
Pokażę to Witkowi, na pierwszy rzut oka mi się nie podoba to.
Ankaa

Dodany 17:15, 22 sty 2019
Pani Danusiu dziękuję, że Pani spojrzała. Dosłali mi jeszcze to:

Gardenarium
 mg 4135

Dodany 09:29, 23 sty 2019
Zaznacz północ, bo to ma znaczenie czy ta rabata z trawnikiem jest zacieniona. Po rogach nie ma zraszaczy, to podstawowy błąd, ale musi to Witek zobaczyć, zaznacz północ

Dosłali jeszcze to, a co z pierwszą wersją? Tak sobie po prostu zrobili inaczej? Przede wszystkim trzeba z robić prawidłowy system żeby podlewał a nie na chybił trafił, raz tak, a potem inaczej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies