Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Asparagus - szparag

elzbieta_flo...

Dodany 19:21, 31 sty 2015
Jak czytam na forum Wasze dyskusje, to robię się strasznie malutka.Wy macie ogromną wiedzę jeśli chodzi o kwiaty i przede wszystkim wielkie doświadczenie.
Już nie raz korzystałam z Waszych porad (zwłaszcza gdy chodziło o hortensje)
Teraz mam inny problem chodzi mi o asapragus.żyje sobie w domu w doniczce, ale coś zaczęły opadać mu igiełki, no po prostu zmarniał. Wymyśliłam, że muszę go przesadzić do nowej ziemi i okazało się że na korzeniach ma jakieś bulwy, jest ich mnóstwo i teraz nie wiem czy mam je wyrzucić, czy zostawić.
Bardzo proszę o radę. Serdecznie pozdrawiam
Elucha
Gardenarium
0z5y0788  2

Dodany 19:34, 31 sty 2015
Pokaż zdjęcie przede wszystkim jaki to asparagus (Sprengera, pierzasty, czy inny)

Pierzasty nie lubi ciemno wtedy gubi liście, zmarniał bo jest zima, może też ma za sucho albo za mokro. Wszystko razem wzięte powoduje kłopoty.

Asparagus Sprengera jeśli tworzy bulwy to znaczy, że ma za mało wody, w ten sposób roślina magazynuje wodę, broni się przed suszą. Gdy wody ma pod dostatkiem korzenie ma mięsiste, ale normalne, nie pogrubione.

Wszystko wskazuje na to, że go zaniedbałaś. Podczas przesadzania usuwamy bulwy.

Wszelkie pytania odnośnie problemów obrazuj zdjęciami rośliny.
elzbieta_flo...

Dodany 16:17, 01 lut 2015
Bardzo dziękuję za radę. Myślę że jest to taki normalny asparagus springer, na pewno nie pierzasty. Nie wiem jak się daje zdjęcia - muszę poprosić wnuczkę.A ten asparagus jest u mojej 90 letniej mamusi (martwiła się że z nim coś nie tak), więc obiecałam jej że Was zapytam.Najważniejsze że już wiem,że te bulwy trzeba usunąć. Jeszcze raz wielkie dzięki.Pozdrawiam serdecznie.
Ela
Gardenarium
0z5y0788  2

Dodany 17:05, 01 lut 2015
Trzeba go podlewać systematycznie, nie zasuszać i nie zalewać.

chamsterkaa_

Dodany 03:52, 04 cze 2019 , edytowany o 03:55, 04 cze 2019
Moj poprzendni tez zdechl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies