Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Jakie kamienie najlepsze do ogrodu?

Nona

Dołączył: 03 mar 2015
Posty: 2
Dodany 11:40, 09 mar 2015
Witam wszystkich,

ostatnio zainteresował mnie temat kamieni w ogrodzie, granitu, piaskowca, kamieni rzecznych itp.Mam zamiar na wiosnę zmodernizować swój ogród w związku z czym chciałabym spytać bardziej doświadczonych forumowiczów, czy jest coś co szczególnie polecacie do ogrodów? Czy temat kamieni jest Wam znany, czy warto zastosować ten trend w ogrodzie? Myślę nad ścieżkami, dodatkowo nad grillem granitowym,być może wydzielenie miejsca na warzywnik, kwiaty, zioła, za pomocą kamieni rzecznych.
Będę wdzięczna za każdą otrzymaną poradę i informację co teraz jest modne co będzie na lata i ponadczasowe, a zarazem nie będzie wymagało aż tak wiele zaangażowania w dbaniu o estetyczny wygląd.
Gardenarium
Img 7904

Dołączył: 09 lip 2010
Skąd: Okolice Warszawy
Posty: 73449
Dodany 13:12, 09 mar 2015
Nie twórz kolejnego watku o kamieniach, poczytaj co już zostało napisane. Nie ma najlepszych kamieni do ogrodu, są takie które do niego pasują lub nie pasują.

Nie mozna zadać takiego pytania, jest nieprecyzyjne.

Do ogrodu nowoczesnego kamienne płyty proste, do ogrodu z stylu angielskim płyty łamene lub nawierzchnie z odzysku (stare cegły, odpady kamienne. Do ogrodu rustykalnego kamienie rzeczne... Nawet nie wiem jaki msz ogród a odpowiedź na Twoje pytanie to temat na cały wielki artykuł

Czy warto zastosować trend w ogrodzie - nie ma trendu konkretnego że kamienie trzeba stosować, stosujesz je w konkretnym celu, nawierzchnie, murki oporowe gdy masz sapdki terenu, schody itd. W prostym, płaskim ogrodzie nie ma konieczności stosowania kamieni, ważniejsze są rosliny.


Nona jaki masz cel, skoro dopiero co założyłąś identyczny watek, teraz znowu to samo.

zobacz - ja odpowiadam a ty znowu to samo piszesz.

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=Nona&search_in=posts&commit=Szukaj

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies