Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Świdośliwa - Amelanchier

Agi2006
Zdj cie1027

Dodany 20:38, 21 sie 2017
Ciekawe skad te anomalie? A zdazyla Ci zaowocowac?
Tess
Ksiezyc miotla czarownica

Dodany 12:26, 11 kwi 2018
Odświeżam temat, ale z innej strony.
W informacjach o świdośliwie znalazłam, że rozmnaża się ją m.in. przez odrosty korzeniowe, które wytwarza.
W związku z tym mam pytanie - czy te odrosty są do opanowania? Czy nie rozejdzie się po całym ogrodzie?
Pytam, bo mam złe doświadczenia z milinem, którego wywaliłam, bo choć piękny, to rozlazł mi się podziemnymi odrostami na odległość nawet 4 metrów od rośliny macierzystej. Do dzisiaj z mini walczę - z marnym skutkiem.

Dodany 19:06, 06 kwi 2019
Już niedługo cała będzie bielutka

Dodany 16:01, 13 kwi 2019
Tess napisał(a)
Odświeżam temat, ale z innej strony.
W informacjach o świdośliwie znalazłam, że rozmnaża się ją m.in. przez odrosty korzeniowe, które wytwarza.
W związku z tym mam pytanie - czy te odrosty są do opanowania? Czy nie rozejdzie się po całym ogrodzie?
Pytam, bo mam złe doświadczenia z milinem, którego wywaliłam, bo choć piękny, to rozlazł mi się podziemnymi odrostami na odległość nawet 4 metrów od rośliny macierzystej. Do dzisiaj z mini walczę - z marnym skutkiem.

Szkoda,że nie ma odpowiedzi na to pytanie jak z odrostami czy faktycznie taki problem.Bo chciałabym mieć świdośliwę ale nie wiem czy to prawda,że odrosty niczym u sumaka czy milina.
I czy trzeba podczas owocowania zabezpieczać siatką by ptaki ich nie oskubały.
lawendulla

Dodany 18:43, 12 cze 2019
A ja mam z kolei pytanie co zrobić żeby owoców było jak najmniej albo i wcale bardzo zależy mi na pokroju - wielopiennym, tego drzewa, a miałoby rosnąć w rabacie przed domem - wokół jasna kostka. No i nie chciałabym żeby leżały tam owoce i brudziły bruk. Czy ktoś może wie czy świdośliwa jest bardzo uciążliwa jeśli chodzi o spadające owoce? Czy jest duży bałagan?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies