Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Donice drewniane

Magda0

Dodany 11:39, 26 maj 2017
Witam, jestem nowicjuszem w sprawach ogrodowych i bardzo proszę o podpowiedź. Zakupiłam na balkon donice drewniane zaimpregnowane drewnochronem i wyłożone folią, planuje posadzić w nich tylko kwiatki sezonowe np. pelargonie, surfinie. Czy w takim przypadku trzeba robić odpływ w dnie czy wystarczy np keramzyt i ziemia z hydrożelem? Mieszkam w bloku więc zastanawiam się czy jeżeli zrobię otwór w dnie to czy nie będzie woda wyciekała na balkon. Donice są jeszcze w trakcie montażu i mogę poprosić żeby dodatkowo zrobili odpływ. Proszę też o podpowiedź jak najlepiej przygotować podłoże dla takich roślin tz czym po kolei wyłożyć doniczkę żeby ładnie rosły.
Gardenarium
 mg 9934

Dodany 11:17, 29 maj 2017
Zrób w skrzyni otwory, pod skrzynię podłóż klocki no i starannie podlewaj - bez zalewania, wtedy nie będzie powodzi na dole

Otwór jest konieczny.
Anico
Zdjecie profilowe kobieta

Dodany 09:26, 04 lip 2018
A ja mam takie większe skrzyneczki i w nich położyłam podstawki z doniczkami z pelargoniami całkiem fajnie to wygląda i nie widać że to są doniczki zwykłe w środku.