Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Stawy i przydomowe oczka wodne

marek_2

Dodany 11:30, 18 maj 2018
Ja miałem ryby w oczku wodnym, ale kot sąsiadów bardzo się nimi zainteresował. Później zamontowałem siatkę taką na oczko wodne [] i kot przestał nas odwiedzać, ale z ryb w końcu i tak zrezygnowaliśmy
adkawi
Zdjecie  2

Dodany 21:31, 28 maj 2018
Ja chcialam sie pochwalic ze w moim tak zwanym dole z woda gruntowa i deszczowa zadomowily sie zabki zielone.Oto jedna z nich

Dodany 06:45, 13 cze 2018
Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum. Planuje wykonanie basenu naturalnego z izolacją EPDM i mam wątpliwości, jak zabezpieczyć folie przed drobnymi ryjącymi ssakami takimi jak krety czy nornice? W sieci piszą przeważnie tylko o geowłókninie pod folią EPDM, ale czy to stanowi skuteczną osłonę? Pewnie nie za bardzo.
Gardenarium
 mg 9934

Dodany 09:07, 13 cze 2018
Drobna siatka druciana.
Aulait

Dodany 10:48, 14 cze 2018
Dziękuję za odpowiedź. Tylko jaka siatka druciana? Jest ich sporo.
Są też na krety, ale z tworzywa sztucznego , to raczej nie za bardzo.
ElzbietaFranka
20160518 141759

Dodany 11:07, 14 cze 2018
Mam folie Epdm w oczku wodnym ponad 6 lat na dzialce kretow od groma szczegolnie wiosna i jesienia. Jest to bardzo mozna folia kret nie ma szans.
Nie mam zadnej siatki pod spodem.
Od wykopu mam piasek gruba agrowłóknine i pozniej folia epdm z membrana.

Mozesz dac siatke plastikowa na sam spod 1x1 cm lub 2x2 cm nie jest droga jezeli masz krecie obawy, pozniej piasek, agrowłóknine i folie.

Zamiast agrowlokniny daja tez wykladzine dywanowa.

Dodany 11:19, 14 cze 2018 , edytowany o 11:20, 14 cze 2018
Mowa byla o zabkach U mnie co roku ich przybywa widocznie maja warunki dobre. Wygrzewaja sie na kamieniach, lisciach zyja stadnie.

Trzy na jednym

Zabka zimuje w ziemi trzeba im stworzyc warunki obok oczka aby mogly sie zakopac na okres zimowy w ziemi.

Dodany 18:08, 14 cze 2018
ElzbietaFranka dziękuję za poradę Obawiam się ponieważ kilkadziesiąt metrów będzie przykryte żwirem i jeśli coś ją przetnie własnie pod żwirem, dość uciążliwe może być lokalizowanie uszkodzenia.

Puki co w moim ogrodzie nie ma wody i są tylko żaby brunatne, zielone jeszcze ładniejsze. Szczególnie w otoczeniu pięknej zieleni, jak u Ciebie.

Co to jest,ta większa "trzcinka" na pierwszym zdjęciu, w środku kadru?
Aulait

Dodany 08:49, 09 lip 2018
Jakie macie doświadczenia z uprawą pałki wodnej i trzciny pospolitej na EPDM? Dziurawi tą folie czy nie? Grzebiąc po różnych forach spotykałem opinie, że uprawiają te gatunki po kilka lat na folii i nic się nie dzieję, mimo bujnego wzrostu. Gdzie indziej, że absolutnie nie można sadzić, bo będą dziurawić. Z kolei w bio oczyszczalniach ścieków zalecają trzcinę pospolitą i wyłożenie zbiornika folią...
Dla mnie kwintesencją naturalnych zbiorników są właśnie wysokie, szumiące na wietrze trzciny a roślinki typu kosaciec, tylko jako dodatek.
Wiktorik

Dodany 13:30, 23 lip 2018
Wiem, że temat już trochę ma, ale ja do budowy oczka wykorzystałem folię. Oczywiście to pod warunkiem, że oczko nie jest zbyt duże. Moim zdaniem nie ma nic lepszego niż
[] dobrej jakości folia pcv
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies