Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Petunie, surfinie

Guska48

Dodany 20:56, 30 maj 2018
Witam wszystkich,jestem tu nowa i odrazu mam pytanie.Co im dolega?kupione 3 tyg temu piękne kwitnące.Choroby ani szkodników nie widać.Brak nawozu?
KasiaNowak

Dodany 22:15, 15 lip 2018
Dobry Wieczór
mam surfinie od maja i wszystko było ok. Od jakiegoś czasu surfinie zasychaja ,wydaje mi się ,że od korzeni.Pojawiły sie czarne kropki na kwiatach. Kwiaty są od strony południowej , nasłonecznienie jest duże. Podlewam dwa ray na dzieńi nawożę.
Co się dzieje i co należy kupić aby znowu wyglądały pięknie - proszę o pomoc
Gardenarium
 mg 9934

Dodany 14:36, 23 lip 2018
Ściąć, podnawozić magiczną siłą do roślin balkonowych. Albo odbije, albo wyrzuć jak nic nie wypuści.
Agusza

Dodany 19:22, 13 sie 2018 , edytowany o 19:25, 13 sie 2018
Witam, jestem tu pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość Chciałam zasięgnąć porady czy moje surfinie uda się jeszcze uratować. Rosną na południowym balkonie, słońce jest od rana do zachodu. Początkowo pięknie rosły i kwitły, ale od kilku dni marnieją w oczach;/ Obecnie panują u mnie niemiłosierne upały, wiatru też raczej nie ma. Teraz w te upały podlewam je wieczorem i czasami trochę rano.Ogólnie zawsze co 2-3 podlewanie jest z nawozem do surfini. Objawy : rośliny są oklapnięte,zwiędnięte; niektóre liście są żółte; kwiatów niewiele, w porównaniu z tym co było (trudno mi je obrywać, bo balkon jest na I piętrze). Ściągnęłam je ze słońca, podstawiłam pod ściana i zacieniłam - nie wiem czy to dobrze?! Chciałam się dowiedzieć czy to stan przejściowy czy coś im dolega?
Z góry dziękuję za porady

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies