Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Obrzeża rabat - oddzielanie kory od żwiru

Gardenarium
 mg 9934

Dodany 22:45, 21 maj 2018
Teraz się rozwiązał problem Pozornie.. Pojawi się kolejny problem za rok, dwa, gdy będziesz ryć na kolanach i ręce będą odpadać, gdy zaczniesz wydłubywać "włosy trawnika" ze szpar. Oj będą bolały opuszki, albo zarośnie na amen.

Ale że łądnie teraz wygląda, to przyznam,. Bardzo ładnie.
Martka
Junge frau im garten amy moser 1910

Dodany 06:36, 24 maj 2018
Tak, Pani Danusiu, palce będą biedne, ale bilans i tak wychodzi dodatni. Bo 20 szpar to nie 200, jak byłoby w przypadku kostki, no i przede wszystkim nie ma tego wachlarza z przerośniętej trawy na całej krawędzi rabaty, a przed nastaniem tego obrzeża tak było i to wyglądało tragicznie i frustrowało podczas koszenia.

Dodany 10:23, 28 maj 2018
wiosna123 napisał(a)
Ja zawsze oddzielam rabaty od trawy, ścieżek obrzeżami. Sprawdziłam i jestem zadowolona z efektu. Kupiłam je za pośrednictwem sklepu internetowego z akcesoriami i narzędziami do ogrodu. Mają szeroki wybór.

Tak obrzeża ogrodowe chyba najlepiej się sprawdzają. Ja używam ekobord i jestem zadowolona. Solidne, wykonane z surowców wtórnych, co dzisiaj też ma bardzo duże znaczenie i solidne.
ogrodniczka22

Dodany 11:40, 08 cze 2018 , edytowany o 11:41, 08 cze 2018
wiosna12 napisał(a)
Jestem w trakcie przygotowywania terenu do stworzenia małego ogrodu wokół domu i zastanawiałam się nad wykorzystaniem obrzeży. Czytając różne opinie widzę, że zastosowanie ich znacznie ułatwia oddzielenie rabat i ścieżek.

obrzeża ogrodowe, jak używam eko bord, ale także Limiteo, niedrogie, szybkie w montażu i bardzo fajnie oddzielają trawnik od rabat kwiatowych i innych uprawnych części w moim ogrodzie.
sarenka
Dsc 1022

Dodany 15:16, 29 sie 2018
Proszę o poradę. Będę robić obrzeża z krawężników betonowych. Ile powinien wystawać ponad powierzchnię żeby nie utrudniać koszenia??
Jeśli macie rady jak się do tego zabrać,o czym pamiętać to będę wdzięczna za informację

Dodany 09:52, 30 sie 2018
Powinien być na poziomie ziemi od trawnika a nie zielonych źdźbeł, czyli nie powinien wystawać.
sarenka
Dsc 1022

Dodany 10:10, 30 sie 2018
Gardenarium napisał(a)
Powinien być na poziomie ziemi od trawnika a nie zielonych źdźbeł, czyli nie powinien wystawać.

Dziękuję