Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zwierzęta dzikie w ogrodzie

Elunia
P1250466 f

Dodany 06:42, 18 maj 2017
Sąsiedztwo lasu sprawia, że zwierzęta na działce to powszechność. Jaszczurki, żaby, lisy, ptaki no i te, które przyprawiają mnie o palpitacje serca-zaskrońce i żmije.
Zdjęć niestety nie mam bo kiedy zobaczę coś płożącego to szybciej zmykam niż te zwierzątka.
No taka ze mnie strachliwa osoba.

Zastanawiałam się dlaczego nie widać na działce albo w sąsiedztwie bytności dzików skoro nawet u nas (tzn w miejscu zamieszkania stałego -na osiedlu) przeryte są trawniki przy głównych drogach. Otóż będąc kiedyś pod czas weekendu, na dalekim spacerze w lesie widziałam jak traktor z przyczepą przywoził do lasu ogromne ilości jedzenia dla dzikiej zwierzyny (ziemniaki, marchew itp.) Dziki mając co jeść żyją sobie w lesie i nie są zmuszone do szukania jedzenia poza lasem.

Dodany 14:31, 31 lip 2017
Tyle zwierzaków! Pozazdrościć. Niestety u mnie pojawia się stosunkowo niewiele dzikiej zwierzyny, głównie drobnica.
marek_2

Dodany 11:49, 18 maj 2018
Do mnie w pewnym momencie sarny zaczęły przychodzić. Fajnie było je gościć ale zaczęły mi podgryzać warzywa więc w końcu zdecydowałem się na siatkę w okół grządek. [] zamówiłem dość wysoką siatkę i powstrzymuje skutecznie sarni apetyt na moje warzywa
Figielka
Csc 0317

Dodany 14:02, 26 maj 2019